• ESBE VRB 142 Štvorcestný zmiešavací ventil DN 25 - 5/4" Kvs 10 m3/h

Kód produktu: 11661100

Počet hodnotení: 0 / Napísať recenziu

ESBE VRB 142 Štvorcestný zmiešavací ventil DN 25 - 5/4" Kvs 10 m3/h

  • Výrobca: ESBE
  • Vernostné body: 73
  • Dostupnosť: Skladom
  • Bez DPH: 91,50€

122,00€ 109,80€


Popis

Bivalentný zmiešavací ventil ESBE radu VRB 142 je vyrobený z mosadze typu DZR s ochranou proti vylúhovaniu zinku. Použitie ventilu je pre aplikácie s dvoma nezávislými zdrojmi tepla zapojenými sériovo alebo paralelne. Ventil je vybavený nastavovacím ručným kolieskom so stupnicou, ktoré je navyše vybavené koncovými dorazmi. Akčný rádius ventilu je max. 90 °C. Stupnica umiestnená pod nastavovacím gombíkom môže byť umiestnená ľubovoľne po dráhe otáčania srdca zmiešavacieho ventilu v závislosti od orientácie ventilu v aplikácii.

Príklady použitia
Kúrenie
Chladenie
Podlahové kúrenie
Solárne systémy
Akumulačné nádrže s požiadavkou na dva výstupy


Príklad inštalácie

Příklady instalací

Funkcia
Ventil VRB 142 má dva vstupy od zdrojov tepla. Zapojené môžu byť sériovo alebo paralelne. Ekonomickejší zdroj energie môže byť pripojený k vstupu 1 a záložný zdroj k vstupu 2. Ak dôjde k stavu, kedy nie je dopyt po teple, sú oba vstupy uzavreté. Pri potrebe tepla sa otvára najskôr vstup 1 až do doby, kedy je plne otvorený. V prípade väčšej potreby tepla, začína plynulo otvárať aj vstup od zdroja 2 a zároveň privierať vstup 1. Konečná fáza je vstup 1 úplne uzavretý a vstup 2 úplne otvorený. Funkcia je v princípe podobná ako pri trojcestnom ventile, ale s rozdielom dvoch vstupov oproti jednému.

Servis a údržba
Všetky hlavné časti je možné vymeniť alebo pretesniť - k dispozícii je sada tesnení alebo kompletná renovačná sada. Vo väčšine prípadov nie je nutné pri servise vymontovať ventil z aplikácie.

 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Otázka:

Poznámka: HTML nie je preložené!